Algemeen

Praktisch verkeersexamen in Heerenveen en Akkrum

Van maandag 8 mei t/m donderdag 11 mei zijn de verkeersexamens in Heerenveen en op vrijdag 12 mei in Akkrum.

Afbeelding
HEERENVEEN - Het praktisch verkeersexamen voor de leerlingen groep 8 of 7 van de basisscholen zit er weer aan te komen.

Aantal deelnemende scholen en leerlingen

In totaal doen er dit jaar 510 leerlingen mee van 23 scholen. De organisatie is net zoals voorgaande jaren weer in handen van VVN, de gemeente Heerenveen en de Politie.

De start en finish is ook dit jaar weer bij het voetbalstadion van SC Heerenveen(ingang G).

Voor de leerlingen gelden natuurlijk de al aanwezige verkeersborden, maar daarnaast zijn er op allerlei punten in de route extra verkeersborden bijgeplaatst. Deze staan op standers en zijn voorzien van een onderbord met het opschrift “verkeersexamen”.

Verder zijn er op de route gele pijlen op het wegdek aangebracht, zodat het voor de leerlingen duidelijk is dat ze nog op de juiste route fietsen.

Er zijn op de route zes controleposten ingericht die worden bemand door mensen van VVN.

Afbeelding