Algemeen

Yachting Club Heerenveen pleit voor betere watersportvoorzieningen

Door: Rudy Bouma

HEERENVEEN - De Yachting Club Heerenveen zet zich in voor meer en betere faciliteiten voor watersporters in de Kolk van Heerenveen.

De Kolk in Heerenveen
De Kolk in Heerenveen Foto: Rudy Bouma

Onder leiding van Tom Mulder, voormalig uitbater van Schaatscafé ’T Houtsje, en Jacco Kuiper van Kuiper Verzekeringen, pleit de club voor een aanlegsteiger met walstroom, watertappunten en eenvoudige toilet- en douchevoorzieningen.

Jacco Kuiper
Jacco Kuiper (Foto: Rudy Bouma)

De club, die ongeveer 75 leden telt uit Heerenveen en omgeving, heeft haar wensen per brief aan de lokale politiek kenbaar gemaakt. Binnenkort volgen gesprekken met de gemeente. Tijdens de afgelopen pinksterdagen organiseerde de club een meeting met zo’n 60 schepen in de Kolk om aandacht te vragen voor de plannen. “Het is de bedoeling dat er meer waterrecreanten naar Heerenveen komen”, aldus Kuiper. “Een goede aanlegsteiger met voorzieningen is dan een absolute must.”

Tom benadrukt dat een verbeterde infrastructuur ook het centrum van Heerenveen aantrekkelijker maakt: “Heerenveen heeft veel te bieden voor watersporters: restaurants, terrassen, cafés en winkels liggen allemaal op loopafstand.”

Tom Mulder
Tom Mulder (Foto: Rudy Bouma)

Tijdens de meeting werd tevens een inzameling gehouden voor een nieuwe fok voor het Heerenveense Skûtsje Gerben van Manen. Door de verkoop van vlagen en petjes en donaties werd meer dan 3.000 euro opgehaald, genoeg om de nieuwe fok te bestellen. De Yachting Club hoopt dat de plannen uiteindelijk zorgen voor meer bezoekers en een levendigere watersportgemeenschap in Heerenveen.