Vijfde gouden medaille voor shorttrackster Suzanne Schulting
HEERENVEEN - Shorttrackster Suzanne Schulting heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Almaty in Kazachstan de 500 meter gewonnen. Het was voor Schulting alweer de vijfde overwinning van dit wereldbekerseizoen.

Vorige week won ze nog de 1500 meter en pakte ze zilver op de 500 meter. Er stonden op de 500 meter in Kazachstan drie Nederlandse vrouwen in de finale. Selma Poutsma ging na twee rondjes onderuit en Yara van Kerkhof pakte brons.
Op de 500 meter bij de mannen lukte het Itzhak de Laat niet om een medaille te pakken. De Laat kwam als vierde over de eindstreep, drie honderdsten achter de nummer drie Denis Nikisha uit Kazachstan. De Pool Diané Sellier pakte de overwinning.
Sjinkie Knegt behaalde niet de finale bij de 1.500 meter.
Gemengde aflossing met Schulting en De Laat
De gemengde aflossingsploeg met onder andere Suzanne Schulting en Itzhak de Laat was zaterdag niet zo gelukkig. Ze behaalden geen medaille.
Net als in Montreal en Salt Lake City ging in Almaty ging een van het Oranjeviertal onderuit in de finale. Dit keer was het Kay Huisman.
Vorige week, toen er ook voor de wereldbeker werd gereden in de grootste stad van Kazachstan, bleef Oranje in de gemengde aflossing steken in de halve finale.
Zuid-Korea won zaterdag de race, voor België en Polen. De Koreanen gaan met drie van de vier zeges in de wereldbekerwedstrijden op dit onderdeel aan de leiding. Nederland staat op de vierde plaats. achter China en België.
Mannenaflossingsploeg naar finale
Schulting kwam daarna in actie met de vrouwenaflossingsploeg, maar dit was geen succes. Yara van Kerkhof viel en Nederland kon de achterstand niet meer goedmaken. De ploeg moet nu meedoen aan de B-finale.
De mannen hebben zich wel geplaatst voor de A-finale. Het team met onder andere Knegt en De Laat werd tweede in de halve finale. De finale wordt zondag verreden.












