Sport

UNIS Flyers komen net tekort in bekerfinale

DEN HAAG - De UNIS Flyers zijn er zondagmiddag niet in geslaagd om de Nederlandse beker te winnen. In De Uithof in Den Haag was Hijs Hokij met 3-2 te sterk voor de Heerenveners.

Foto: Archief
Foto: Archief

Het publiek was massaal afgekomen op de finale van het bekertoernooi. Zij zagen dat de thuisploeg halverwege de eerste periode op voorsprong kwam door een goal van Melissant tijdens een powerplay. Dat was ook de stand bij het begin van de tweede periode.

Daarin ging Den Haag door, door al na twee minuten de voorsprong te verdubbelen. Opnieuw was het Melissant die de puck bij de Flyers in het doel kreeg. Het leek erop dat Hijs Hokij ook de tweede periode winnend zou afsluiten, maar dat was buiten Roope Nikkilä gerekend. De Fin maakte er vlak voor het einde van de periode 2-1 van.

Waar de Flyers in de derde periode op jacht gingen naar de gelijkmaker, was het Hijs Hokij dat scoorde door Huisman. Ondanks deze tegenvaller gingen de Flyers door en dat leverde de aansluitingstreffer op van Nikkilä.

In de hectische slotfase probeerden de Flyers uit alle macht om een verlenging uit het vuur te slepen, en haalden zelfs de keeper van het ijs. Den Haag kon, mede door goalie Brett Magnus, stand houden.