Sport

Quick Stick dames 1 wint derby van het noorden

HEERENVEEN - Zondagmiddag speelde Quick Stick dames 1 haar eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de vierde klasse thuis tegen Leeuwarden dames 1.

Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder

Leeuwarden wil dit seizoen promoveren naar de derde klasse en zette daarom alles op alles om de derby van het noorden te winnen.

Vanaf minuut 1 speelde Leeuwarden hoge druk op Quick Stick. Echter gaf dit ruimte voor de scoop, waardoor Quick Stick een aantal keer gevaarlijk in de cirkel van Leeuwarden wist te komen en meerdere kansen kreeg om de openingstreffer te maken. De keepster van Leeuwarden wist het eerste schot van Jetske de Wolff te keren. Ook de slag van Luca Collard werd gestopt. En de tip-in van Mirte Bosman werd uit de goal gedoken. Zowel het eerste als het tweede kwart werd er vooral op de helft van Leeuwarden gehockeyd, maar ook Leeuwarden wist af en toe haar spitsen in de diepte te bereiken. Madelein Blom kon de meeste aanvallen onderbreken door een goede interceptie, maar toch moest keepster Fenna van Seijen tot tweemaal toe uit haar goal komen om een bal weg te duiken of weg te trappen, waardoor het gevaar werd geweken. Leeuwarden wist echter wel een strafcorner te forceren, die vervolgens naast werd geflatst. Het tweede kwart forceerde Collard een strafcorner voor Quick Stick. Het schot van De Wolff dat volgde, werd naar de zijkant weggewerkt door de keepster van Leeuwarden, maar daar stond Senna Horsten, die de bal met haar backhand achter haarzelf, de keepster en verdedigster langs de goal in pushte. 1-0. Tevens de ruststand.

De tweede helft speelde Quick Stick hoge druk met de spitsen Djurra Wind en Loïs Westerik. Zij wisten foute passes af te dwingen die Mare Tuinstra en Bente Kalsbeek konden onderscheppen, waarna zij met hun snelheid counterden richting de goal van Leeuwarden. De counters resulteerden helaas niet in goals, maar Leeuwarden stond flink onder druk en had moeite de helft van Quick Stick te bereiken. Het laatste kwart zette Leeuwarden weer hoge druk, maar Sophie Zuid wist achterin meerdere keren de bal naar voren te brengen door soepel een aantal speelsters van Leeuwarden te passeren en de bal vervolgens te verleggen naar de andere kant van het veld, waarna Quick Stick weer op kon bouwen. Leeuwarden wist het laatste kwart toch nog enkele keren de helft van Quick Stick te bereiken, door op te lopen over de rechter kant. Maar de verdedigsters Roxy Kaiser en Britt van der Weerd wonnen bijna al hun duels, waarna ze de bal naar Meran Horsten speelden, die op het middenveld haar rust bewaarde en met haar goede passes de spitsen in scoringspositie bracht. Bij de tweede paal werden helaas een aantal kansen gemist en ook de keepster van Leeuwarden wist met haar reflexen de goal goed schoon te houden. Ondanks dat Myrthe Postma en Isabel Roeles boven op hun man stonden, wisten de spitsen van Leeuwarden toch de cirkel van Quick Stick te bereiken en in de laatste seconden van de wedstrijd nog een uitspeelcorner te forceren. Het schot werd door de koelbloedige keepster Van Seijen rustig weggewerkt naar de zijkant, waardoor de derby van het noorden werd gewonnen door Quick Stick met 1-0.

Volgende week heeft Quick Stick dames 1 een vrij weekend. Zondag 26 september speelt ze uit tegen Harlingen dames 1.

Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder
Foto: Dennis Stoelwinder