Sport

Thialf klaar voor WK IJsspeedway

Donderdagavond konden de deelnemers onder grote publieke belangstelling de baan alvast verkennen tijden een training.

Afbeelding
HEERENVEEN – IJsstadion Thialf staat op vrijdag 31 maart,  zaterdag 1 en zondag  2 april in het teken van het WK IJsspeedway.

Vrijdag wordt er gestreden om de Roelof Thijs Bokaal en zaterdag en zondag staan in het teken van de WK finales.

Motorcoureurs -voornamelijk komende uit Europa en Rusland- die keihard tegen elkaar racen op een 400-meter ijsbaan, dezelfde waar anders de schaatswedstrijden op verreden worden, maar dan met een hek rondom en een beschermende laag strobalen.

De races worden verreden in zogenaamde heats van 4 ronden. In elke heat starten 4 coureurs. De eerste krijgt 3 punten, de tweede 2, de derde 1 en de vierde krijgt geen punten. Er worden meerdere heats verreden middels een speciaal systeem. Degene die aan het einde van dat systeem de meeste punten heeft verzameld is de winnaar.

Om niet weg te glijden zitten er spikes van 28 millimeter lang in de motorbanden. Zo’n 160 in de voorband en zo’n 200 in de achterband. Dit zorgt ervoor dat de coureurs, anders dan bij ‘gewone’ speedway, enorm plat door de bocht kunnen gaan. Zó plat dat het stuur op het ijs komt. Logisch dat ze speciale knie- en voetbeschermers gebruiken.

De coureurs bereiken op hun spectaculaire motoren, overigens zonder rem(!), snelheden van ongeveer 120 km/u!

Tickets Tickets voor het spektakel kunt u hier bestellen op de website van IJsspeedway of bij verschillende verkooppunten, neem een kijkje op de website voor meer informatie.

Foto’s: Fotografie Koos Lanting 

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding