Feanrun brengt 1300 deelnemers op de been in Heerenveen
HEERENVEEN - De negende editie van de Feanrun heeft zondag 4 oktober opnieuw voor veel bedrijvigheid gezorgd in Heerenveen. Om 14.00 uur klonk het startschot. Hardlopers liepen de 4 mijl, een afstand van 6,4 kilometer, door het centrum en dwars door het Abe Lenstra Stadion.

De wedstrijd ging van start in het centrum van Heerenveen. Het parcours voerde de deelnemers door verschillende delen van de stad, met het Abe Lenstra Stadion als een van de opvallende onderdelen van de route. De finish vond eveneens plaats in het centrum.
Naast de reguliere 4 mijl konden deelnemers meedoen aan de bedrijvenrun en waren er twee Kidsruns. In totaal liepen ongeveer 1.200 volwassenen en 100 kinderen mee. De jongste deelnemers liepen 400 meter, terwijl kinderen van 9 tot en met 12 jaar 800 meter aflegden. De Feanrun bracht daarnaast 6.008 euro op voor de twee goede doelen.
De Feanrun had ook dit jaar een maatschappelijk doel. De organisatie zamelde geld in voor het Jeugdfonds Sport & Cultuur Friesland en Stichting Floris en Tessa tegen PPA2. Het Jeugdfonds maakt het voor kinderen en jongeren uit gezinnen met weinig financiële middelen mogelijk om deel te nemen aan sport en culturele activiteiten. Stichting Floris en Tessa tegen PPA2 zet zich in voor onderzoek naar de zeldzame stofwisselingsziekte PPA2.
Na afloop kwamen deelnemers en bezoekers samen in het centrum van Heerenveen voor de traditionele Feanrun-borrel. Daarmee werd de negende editie van het hardloopevenement afgesloten.




















