Eerste EK-tickets voor HZ&PC Heerenveen behaald: Marte Hieke van der Kamp plaatst zich voor EK
HEERENVEEN - De eerste dag van de Dutch Qualifiers leverde direct mooie resultaten op voor de zwemmers van HZ&PC Heerenveen.

Met meerdere finaleplaatsen en persoonlijke records lieten de Heerenveense talenten zien dat ze uitstekend uit de startblokken kwamen in de jacht op kwalificatie.
Ticket voor Europees Kampioenschap
De 800 meter vrije slag leverde een prachtige dubbelslag op voor HZ&PC Heerenveen. Met een tijd van 8:26,70 zwom Marte Hieke van der Kamp uit Nijland onder het EK-limiet. Hiermee is zij officieel geplaatst voor de Europees Kampioenschappen in Lublin, Polen! Haar vaste teamgenoot en trainingsmaatje Hedwig Bolt uit Joure eindige kort achter Marte en zwom naar een mooi persoonlijk record. Helaas was dit net niet genoeg om zich te plaatsen voor het EK onder 23. “Ik ben ontzettend blij met deze prestatie. Zonder mijn team en trainer had ik dit nooit voor elkaar kunnen krijgen.” Aldus Marte.
Hoofdtrainer Richard Koehoorn benadrukt de groei en toewijding: “Loon naar werken. Na vorig jaar net boven de limiet te hebben gezwommen heeft Marte een versnelling bijgezet. Samen met Hedwig is zij van de zomer met het vizier op de EK gaan zetten. Voor Marte resulteerde dit, na goede resultaten in Wuppertal en Aken, in een limiet voor niet enkel onder de 23 maar ook voor de senioren. Hedwig trekt haar goede vorm door en wist op de 800 tot 0.4 van het limiet te komen. Dat belooft spektakel voor komende zondag op de 1500!”.












