Sport

sc Heerenveen speelt gelijk tegen FC Volendam

Door: Dennis Stoelwinder

HEERENVEEN - sc Heerenveen heeft zaterdagavond tegen FC Volendam 1-1 gelijkgespeeld in het Abe Lenstra stadion. In de vierde minuut was het al raak: uit een vrije trap van Levi Smans schoot Luuk Brouwers de bal vanuit de lucht in de goal.

sc Heerenveen speelt gelijk tegen FC Volendam
sc Heerenveen speelt gelijk tegen FC Volendam Foto: sc Heerenveen/FPH

Ook daarna bleef Heerenveen regelmatig gevaarlijk in de zestienmeter. Maxence Rivera en Smans raakten beiden de paal en een schot van Jacob Trenskow kon de Volendamse keeper nog net van de lijn wegtikken. Daarna kwam in de 39e minuut voormalig Heerenveen-speler Henk Veerman vrij te staan en hij maakte de 1-1. Echter werd dat doelpunt afgekeurd vanwege buitenspel. Heerenveen drukte ook al snel zijn stempel op de tweede helft met na twee minuten een mooi doelpunt van Trenskow, maar ook dat was net buitenspel. Zo bleef het 1-0.

Niet veel later raakte Levi Smans geblesseerd nadat hij zijn knie leek te verdraaien. Hinkend op zijn rechtervoet moest hij, gesteund door twee man, van het veld.En dan maakte Volendam in de 65e minuut de 1-1 als Ozan Kökcü naar binnen draaide en hard schoot. Keeper Noppert werd verrast.Daarna zakte het niveau van Heerenveen in en kreeg Volendam kansen. Andries Noppert wist nog een bal van Robert Mühren tegen te houden, en een andere vrije trap kwam nog maar net op de paal.Václac Sejk en Trensko kregen beiden nog grote kansen, maar Heerenveen wist het net niet meer te vinden. Eindstand: 1-1. 

Bron: Omrop Fryslân