Geen Europees voetbal voor sc Heerenveen na flinke afstraffing bij AZ
ALKMAAR - sc Heerenveen speelt volgend jaar geen Europees voetbal. In de halve finale van de play-offs was AZ met 4-1 te sterk. Al bij de rust stond de Friese ploeg met 3-0 achter in Alkmaar door een hattrick van Mexx Meerdink.

Het eerste doelpunt maakte de aanvaller al binnen drie minuten.Na 66 minuten maakte Penetra er ook nog 4-0 van. Invaller Ion Nicolaescu bracht de eindstand na 74 minuten nog wel op 4-1.
Der kansloze tussenstand gaf trainer Robin Veldman in de eindfase wel de gelegenheid om de 19-jarige Robin Bouw te laten debuteren. Door een blessure bij doelman Mickey van der Hart mocht ook Bernt Klaverboer voor de tweede keer in zijn carrière minuten maken voor het eerste van Heerenveen.Klaverboer is normaal gesproken de derde doelman, maar omdat Noppert een hersenschudding heeft, was de 19-jarige Fries de eerste vervanger.
Het seizoen zit er voor Heerenveen nu definitief op.Op zondag neemt AZ het op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen FC Twente en NEC. De winnaar komt komend seizoen uit in het kwalificatietoernooi van de Conference League.












