Politiek

Omwonenden tegen stoplichten op plaats rotonde Heerenveen-midden

INGEZONDEN - Bewoners en aanwonenden van de Burg, Falkenaweg  zijn tegen het voornemen van het college om van de rotonde Heerenveen Midden een kruising te maken met stoplichten. 

Afbeelding

Na een aantal gesprekken met  het college  voelen de bewoners van de omgeving rotonde Heerenveen midden zich niet gehoord. En verliezen zij hiermee het vertrouwen in het huidig bestuur van de gemeente Heerenveen.

De bewoners vertegenwoordigd door de bewonersgroep Heerenveen midden hebben het er niet bij laten zitten en is de hulp ingeroepen van een gerenommeerd onderzoeksbureau BVA uit Zwolle.

Heerenveen Lokaal is benadert door de bewonersgroep en is onder de indruk van deze bewonersgroep die het er niet bij laat zitten. De eerste conclusie van Heerenveen Lokaal, de bewonersgroep en onderzoekbureau BVA is dat het college besluiten heeft genomen gebaseerd op foutieve informatie.

Ondanks de cijfermatig goed onderbouwde en heldere informatie van de Bewonersgroep  gaat het college door met het proces inrichting kruispunt met stoplichten en wordt er verder gewerkt aan de inrichting van de parallelwegen burg. Falkenaweg gebaseerd op een kruising met stoplichten.

Vrijwilligers vanuit de bewoners hebben nu twee keer verkeerstellingen  gedaan tussen 16.00 en 18.00 uur bij de rotonde Heerenveen  Midden. Ook het onderzoeksbureau BVA heeft nog een controle check gedaan. Hieruit blijkt bijvoorbeeld dat het percentage vrachtverkeer ruim 10 % lager ligt dan het college heeft vastgesteld of aangenomen.

Meest belangrijk is dat de cijfers vanuit de verschillende metingen een ander beeld geven dat wat het visuele model van de gemeente laat zien (Vissum model visuele weergave van het verkeer) .

De bewonersgroep heeft aangetoond  dat het huidige plan voor een kruispunt met stoplichten niet goed is onderbouwd en er we degelijk alternatieven mogelijk zijn. Alternatieven die minder ingrijpend zijn, met daarmee lagere kosten en een betere doorstroming van het verkeer.
De onderbouwde informatie van de bewonersgroep geeft aan dat bij een kruispunt, gezien de huidige tellingen er files gaan ontstaan van het centrum en rotonde Oranjewoud naar de geplande kruising.

Het feit dat je als bewoners een bureau welke vergelijkbaar is met Anthea inschakelt geeft aan dat je als inwoner van Heerenveen heel wat moet doen om in ieder geval je mening te kunnen laten horen.

Heerenveen Lokaal vind de actie van de bewoners een krachtig en goed onderbouwd signaal.

Met in het achterhoofd de lange discussie over de rotonde bij Oranjewoud is er twijfel gegroeid  of hier het door de gemeenteraad genomen besluit gebaseerd was op correcte en realistische informatie.
Alleen de twijfel is al voldoende om onderstaande vragen te stellen aan het college.

Age Hartsuiker
Fr.vz. Heerenveen Lokaal

Vragen:

  • Hoe verklaart het college dat de verkeerstellingen van gemeente en bewonersgroep grote verschillen laten zien?
  • Gaat het college naar aanleiding van de actie van de bewonersgroep en de resultaten van het bureau BVA een herberekening doen van de diverse varianten? Waaronder het voorstel voor een turbo rotonde zoals voorgesteld door de bewonersgroep?
    Zo ja welke alternatieve oplossingen gaat het college onderzoeken en zo nee waarom niet?
  • Bent u het met Heerenveen Lokaal eens dat het Vissum model (visuele weergave van het verkeer) gepresenteerd door het college in het algemeen te negatieve resultaten weergeeft?
    Zo ja wat gaat het college hiermee doen en zo nee waarom bent u het hier niet mee eens?
  • Hoe kan het dat het percentage vrachtverkeer vastgesteld door het college sterk afwijkt van de realiteit en het Vissum verkeersmodel?
  • Doordat aangetoond is dat er grote verschillen zijn, in alleen al de verkeerstellingen, ziet Heerenveen Lokaal de (lange) discussie omtrent de rotonde Oranjewoud in een ander daglicht.
    Bent u het Herenveen Lokaal eens dat wanneer er sprake is van ook maar enige twijfel (nav de resultaten van het onderzoek door de bewonersgroep) de gegevens waarop een besluit is genomen voor de rotonde Oranjewoud opnieuw moet  worden onderzocht op waarheidsgetrouwe cijfers?
  •  Zo nee waarom niet en hoe waarborgt het college dat de tot nu toe beschikbare gebruikte informatie waarheidsgetrouw zijn en daarmee de grote aanbestedingen correct zijn.
  • Bent u het met Herenveen Lokaal eens dat op basis van onjuiste gegevens besluiten zijn genomen in het geval van het  kruispunt met stoplichten Heerenveen Mudden?