Verhalen uit de samenleving in De Rinkelbom
HEERENVEEN - We vertellen verhalen om elkaar te amuseren, maar ook om informatie te delen en de cultuur te behouden.

Anton Ripassa kwam bij Ateliers Majeur met de vraag of er mogelijkheid bestaat zijn levensverhaal te vertellen. Het delen van levensverhalen is een jarenlange traditie in de wintermaanden in Friesland en Ateliers Majeur sluit hier graag bij aan.
Ateliers Majeur staat midden in de samenleving, ook zeker voor onze senioren. Het plan is opgevat om een aantal keren in De Rinkelbom een ochtend te organiseren voor ouderen, om onder het genot van een kop koffie of thee, samen te komen en te luisteren naar een (levens)verhaal verteld door een ervaren verteller.
De voorstellingen vinden plaats op 12 januari en 26 januari 2022 in de grote zaal van De Rinkelbom, van 10.00 tot 11.30 uur:
Programma 12 januari
Anton Ripassa vertelt over zijn tijd in Nederlands-Indië. Hij ging tot tweemaal toe door de hel: “De wonden op mijn lichaam zijn genezen, maar de wonden op mijn ziel niet!”
Grytsje Kingma vertelt verhalen, zingt haar eigen Friese liedjes en ze begeleidt zichzelf daarbij op gitaar.
Programma 26 januari
Bennie Huisman is schrijver, zanger, verteller en muzikant. Hij neemt je mee op reis in verhaal en muziek.
Hylke Speerstra behoort tot de meest gelezen auteurs in het Friese taalgebied. Als schrijver is hij gespecialiseerd in het optekenen van dramatische verhalen met humor en een lichte toon.
Aanmelden is niet nodig. Voor een vrijwillige bijdrage na afloop staat er in de zaal een melkbus.












