Cultuur en uitgaan

Palmsneinoptocht mooie traditie in Akkrum-Nes

De optocht wordt al meer dan 80 jaar georganiseerd. De kinderen bakten de vrijdag voorafgaande aan de optocht zo’n 560 broodhaantjes voor op hun Palmpasenstokken bij Bakkerij Boonstra in Akkrum. Fanfare De Harmonie en drumband Animato zorgen ervoor dat de optocht werd vergezeld van muziek. Bij de Coopersburg zongen de kinderen naar hartenlust liedjes en werd er druk met de Palmpasenstokken gezwaaid.

Afbeelding
AKKRUM – Op zondagmorgen 20 maart liepen vele kinderen mee in de Palmsneinoptocht in Akkrum-Nes. Voor het bordes van de Coopersburg werden ze met hun ouders en begeleiders traditiegetrouw ontvangen door burgemeester Tjeerd van der Zwan.

Het was weer een mooie morgen, vertelde de burgemeester: ‘De kinderen vonden het geweldig leuk. Fijn dat het dorp deze traditie in ere houdt. Wat dat betreft is Akkrum-Nes echt een parel onder de Friese dorpen.’ De stokken waren volgens hem dit jaar weer bijzonder mooi. Op naar Pasen.

Met dank aan Paul Hettinga van Reclamestudio Hettinga voor de foto

Afbeelding