Akkrum opent het watersportseizoen op zaterdag 6 mei
Onder de nieuwe naam Akkrum Opent! organiseert watersportvereniging AWS Eendracht dan samen met een aantal lokale watersportbedrijven diverse activiteiten in Akkrum.

De dag gaat om 11.00 uur van start met het Iepen Frysk Kampioenschap Klomkesilen. Een zeilwedstrijd waarbij kinderen al van oudsher met hun Friese zeilklomp in Akkrum strijden om de wisselbeker voor de ‘vrije’ en de ‘Scherjon’ klasse.
Vanaf 13.00 uur presenteren diverse watersportbedrijven en andere Akkrumer ondernemers zich op een gezellige nautische markt. Hier is van alles op het gebied van watersport te vinden, van nautische kleding tot aan stoere rubberboten.
Een primeur dit jaar zijn de zogenaamde kajuit- en dekconcerten. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur op verschillende klassieke en moderne schepen in een intieme setting genieten van diverse liveoptredens.
Ook kan men aan diverse workshops meedoen, zoals suppen, jeugdzeilen en kanovaren. En is er een heuse skimboardbaan voor de echte durfals! Verder organiseert volleybalvereninging AVC’69 een spannend beachvolleybaltoernooi voor iedereen van 12 jaar en ouder. De kleine watersporters kunnen zich vermaken in de waterballen, op het springkussen en in de draaimolen.
Akkrum Opent! sluit vanaf 17.00 uur de dag feestelijk af op het horecaplein, waar men onder het genot van heerlijke zomerse drankjes en lekkere hapjes kan genieten van livemuziek van de reggaeband Boss Capone, de Nederlandstalige Indie Pop band Publiek geheim en DJ Soolz.
De organisatie van Akkrum Opent! is in handen van AWS Eendracht i.s.m. Jachthaven Tusken de Marren, Jachtwerf Oost en eetgelegenheid De Koken.













