Succesvoorstelling Return of the King op 22 januari in het Posthuis Theater
HEERENVEEN - Na het succes van CITIZEN K en Somedaymyprincewill.com werken meesterverteller Sadettin Kirmiziyüz en regisseur Casper Vandeputte opnieuw samen.

Hun nieuwste voorstelling Return of the King gaat over de remigratie van de gepensioneerde vader van Sadettin naar Turkije en is lovend ontvangen door pers en publiek, met maar liefst vier sterren in de Volkskrant en NRC. Op 22 januari staat Return of the King in het Posthuis Theater in Heerenveen.
Over de voorstelling
De vader van Sadettin komt als tiener naar Nederland om hier een aantal jaar te werken en daarna weer terug naar Turkije te gaan. Maar dat pakt anders uit: hij doet er vijftig jaar over. In de jaren ‘70 wordt hij als gastarbeider met open armen ontvangen. Zijn kinderen groeien hier op. Tegen Sadettin zegt hij dat hij “net als alle andere kinderen gewoon een Nederlander is en niet te veel de Turk moet uithangen.” Nederland is zijn nieuwe thuis. Maar nu is dat thuisgevoel veranderd.
Na een halve eeuw wonen en werken in Nederland, vertrekt Sadettins vader op de eerste dag van zijn pensioen naar Turkije om daar de rest van zijn leven als koning te leven. Waarom is hij teruggegaan? Hoe is het om vijftig jaar te gast te zijn geweest in Nederland? Zijn de dromen die hij had toen hij hier kwam, dezelfde als waar hij nu mee weg is gegaan?








