Algemeen

Huizen in Nieuwehorne “te koop” uit protest tegen mogelijke komst asielzoekerswoningen

Door: Dennis Stoelwinder

NIEUWEHORNE - Onlangs maakte de gemeente Heerenveen bekend dat zij vijf locaties op het oog hebben voor kleinschalige opvang van asielzoekers. 

Huizen in Nieuwehorne
Huizen in Nieuwehorne "te koop" uit protest tegen mogelijke komst asielzoekerswoningen Eigen foto

Een van de locaties is De Fjilden in Nieuwehorne. Veel inwoners van Nieuwehorne zijn het niet eens met de opvang van asielzoekers op de locatie die de gemeente Heerenveen voor ogen heeft in het dorp. Uit protest hebben ruim honderd dorpelingen hun woning symbolisch te koop gezet. Ook zijn er inmiddels ruim 650 handtekeningen opgehaald. 

Midden in het dorp staan een aantal borden met leuzen als; “Geen huis voor starters en AOW’ers, die geven ze liever aan azcers”.

De dorpsbewoners zijn van mening dat de gemeente beter kan kijken naar leegstaande panden. ,,Er staan veel panden leeg in de gemeente Heerenveen. Deze kun je zo ombouwen tot kleinschalige opvang voor asielzoekers. Aan de Fjilden kunnen we dan gewoon woningen bouwen voor starters en AOW’ers’ zeggen bezorgde inwoners van Nieuwehorne.

De gemeente laat weten dat het oorspronkelijke bouwplan van 50 tot 60 woningen aan De Filden niet gewijzigd wordt. Wel bestaat de mogelijkheid dat een deel van de woningen gereserveerd worden voor asielzoekers. 

Niet iedereen in Nieuwehorne is tegen de eventuele komst van asielzoekers. Plaatselijk Belang geeft aan dat zij wisselende reacties ontvangen. 

Huizen in Nieuwehorne
Huizen in Nieuwehorne
Huizen in Nieuwehorne