Digi-Taalhuizen van Heerenveen, Jubbega en Akkrum vieren feest!
HEERENVEEN - Op 27 februari vierden taalvrijwilligers, deelnemers en partners van de Digi-Taalhuizen in Heerenveen, Jubbega en Akkrum feest.

De reden hiervoor was de certificering van de Digi-Taalhuizen in Heerenveen en Jubbega. Deze locaties hadden deelgenomen aan de certificering.
In een Digi-Taalhuis kunnen deelnemers werken aan het beter leren lezen en schrijven en oefenen met digitale vaardigheden. Om gecertificeerd te worden moet een Digi-Taalhuis voldoen aan een aantal normen. De Digi-Taalhuizen in Heerenveen en Jubbega scoorden op veel onderwerpen positief. Een belangrijk onderdeel is het maatschappelijke effect en de toekomstbestendigheid. Met het certificaat hebben de Digi-Taalhuizen van Heerenveen en Jubbega de bevestiging gekregen dat de organisatie en diensten op een juiste manier uitgevoerd worden en dat aan alle kwaliteitsnormen wordt voldaan. Het certificaat is vier jaar geldig.
Het Digi-Taalhuis is erg blij met de uitslag. Anke de Jong, domeinspecialist Basisvaardigheden bij Bibliotheken Mar en Fean opende de bijeenkomst waarna Petra Slaterus, Beleidsregisseur Sociaal Domein bij gemeente Heerenveen vertelde over de vele mooie resultaten die worden behaald. Deelnemers krijgen meer zelfvertrouwen en durven sneller mee te doen aan verschillende activiteiten binnen de gemeente. Met verschillende partijen, zoals Stichting Caleidoscoop, Firda, Bibliotheken Mar en Fean en Sportstad Heerenveen wordt gewerkt aan passend aanbod binnen de gemeente om mee te kunnen doen. Samen met deelneemster van het Digi-Taalhuis Gladys werd na deze toespraak het gevelbord onthuld.
Peta Bartlema, taalcoördinator van het Firda nam van de gelegenheid gebruik om de vrijwilligers en de deelnemers van de Digi-Taalhuizen in Heerenveen, Jubbega en Akkrum in het zonnetje te zetten en hen te bedanken voor de fijne samenwerking en hun inzet. Zonder vrijwilligers kan een Digi-Taalhuis niet bestaan. Ook werd de zilveren duim uitgereikt aan oud-deelnemer van het Digi-Taalhuis Roelof die inmiddels als ambassadeur van het Digi-Taalhuis optreedt. Het was een prachtige feestelijke bijeenkomst.









