Vitens vraagt burgers watergebruik te beperken
Momenteel levert Vitens gemiddeld meer dan een miljard liter per dag en dat is een record. Vitens neemt daarom extra maatregelen om de watertoevoer op peil te houden. Als deze ongebruikelijke warmte en droogte aanhoudt heeft Vitens ook uw hulp nodig om te voorkomen dat er in de ochtend en avond een lagere waterdruk en mogelijk ook bruin water ontstaat. Dit is niet schadelijk voor de gezondheid, dus u kunt het gewoon drinken.

Helpt u mee? Tijdens de piekuren* kunt u eenvoudig het niet-noodzakelijke waterverbruik beperken. Denk hierbij aan: • niet de tuin sproeien; • auto wassen uitstellen; • de vaatwasser of wasmachine op een ander moment aanzetten; • zwembadjes eerder of later vullen.
Weten wat u nog meer kunt doen? Kijk op vitens.nl/warmte voor meer tips om de waterdruk ook tijdens mooie zomerdagen op peil te houden. Bij aanhoudende warmte vindt u op deze website ook in welke regio’s er mogelijk een lagere waterdruk is tijdens piekmomenten.
* Piekuren zijn de momenten waarop iedereen tegelijkertijd water gebruikt. Dit is tussen 6.00 uur en 9.00 uur en tussen 18.00 uur en 22.00 uur.








