Algemeen

Doe Dag & Open Avond bij Nordwin College Heerenveen

Overdag staat de school open voor leerlingen van groep acht. ‘s Avonds is iedereen van harte welkom, leerlingen en ouders/verzorgers. Aanmelden voor de Doe Dag kan via de schooladministratie of de website van Nordwin College.

Afbeelding
Heerenveen - Op woensdag 7 februari organiseert het Nordwin College in Heerenveen een Doe Dag en een Open Avond.

Enkele honderden basisschoolleerlingen doen ieder jaar mee aan de Doe Dag. De daar op volgende Open Avond wordt altijd druk bezocht, niet alleen aankomend leerlingen maar zeker ook oud leerlingen maken van die gelegenheid gebruik om langs te komen. Overdag volgen de deelnemende groep acht leerlingen minilessen en krijgen zo een goede indruk van wat Nordwin College te bieden heeft. Bij de minilessen komen zowel de theorievakken als de praktijkvakken aan bod.

Veel leerlingen gaan naar Nordwin College omdat ze praktijkvakken belangrijk vinden, al in de onderbouw wordt hier dan ook flink aandacht aan besteed. Tijdens de uren Praktische Sector Oriëntatie in klas 1 en 2 krijgen de leerlingen onder andere les in: Bloem & Styling, Groen & Recreatie, Plant & Productie, Dier & Welzijn en Voeding & Gezondheid. Tijdens de technieklessen heeft Nordwin College een Lego studio beschikbaar, zo leren onze leerlingen ook om te gaan met de vaak digitale ontwikkelingen in de techniek.

Bij de theorievakken werken de leerlingen met een digitale weektaak en een digitale agenda, deze kan iedere leerling inzien op zijn of haar IPad. Op deze manier raken onze leerlingen er aan gewend dat ze hun zaken goed moeten plannen en wordt de aanpak van veel basisscholen op Nordwin College voortgezet.

In klas 1 en 2 en 3 maken de leerlingen nu gebruik van een IPad als ondersteuning bij een aantal vakken. Vanaf komend schooljaar gebruiken alle leerlingen bij deze vakken een IPad.

In klas drie en vier spelen vooral in de basisberoepsgerichte en kaderberoepsgerichte leerweg de praktijkvakken een grotere rol. Leerlingen in de gemengde en theoretische leerweg richten zich voornamelijk op de theorievakken. De gemengde en theoretische leerweg zijn wat betreft niveau precies gelijk. Leerlingen die de theoretische leerweg met goed gevolg hebben afgelegd, kunnen echter ook doorstromen naar de havo.

Na het VMBO-groen kunnen onze leerlingen nog alle kanten op, een aantal kiest een sector die soms niet typisch ‘groengericht’ is. De nieuwe praktijk Profielen en Keuzevakken in de bovenbouw geven de leerlingen een nog betere basis om de keuze voor vervolgonderwijs zo goed mogelijk te maken. Zo kiest een aantal leerlingen er ieder jaar voor om de studie te vervolgen aan het MBO 1&2 van de school. Op deze opleiding worden de niveaus 1 en 2 van de groene opleidingen aangeboden.

Vooral de Open Avond op 7 februari is een goed moment om hier meer over te weten te komen en vragen over te stellen aan de mensen in het veld. Laat deze kans om een nog beter beeld van de school en z’n opleidingen te krijgen niet voorbij gaan!

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding