27 inbraken in eerste twee maanden van 2019
Dat blijkt uit cijfers van het Inboedelverzekering Informatie Centrum, die zijn gebaseerd op gegevens van de nationale politie.

In januari en februari van dit jaar werd er in Fryslân 251 keer ingebroken en dat is maar liefst 63 procent meer dan in 2018. Toen werd er 154 keer ingebroken.
In Leeuwarden werd er in deze periode 142 keer geprobeerd in te breken en daarmee wordt er in de Friese hoofdstad het vaakst ingebroken van heel Fryslân.
De inbrekers hadden het minste succes in de gemeente Dantumadiel. Daar werden enkel twee pogingen tot inbraak gemeld.
In de gemeente Heerenveen vonden in totaal 27 succesvolle inbraken plaats. Daarnaast zijn er 12 pogingen tot inbraak gemeld. Een zorgelijk aantal.









