Algemeen

Bijna 300 kilo vuurwerk ingeleverd in Heerenveen

Door: Rudy Bouma

HEERENVEEN - Tijdens een speciale inzamelactie is in Heerenveen woensdagochtend 294 kilo vuurwerk en aanverwante materialen ingeleverd. In Leeuwarden en Heerenveen samen kwam de teller uit op 903 kilo.

Het vuurwerk werd uitgezocht
Het vuurwerk werd uitgezocht Foto: Rudy Bouma

Van de 294 kilo die in Heerenveen werd ingeleverd, bestond 196 kilo uit consumentenvuurwerk. Daarnaast ging het om 45 kilo flitspoeder en F4-vuurwerk en 53 kilo noodsignaalvuurwerk.

De inzamelactie was bedoeld voor mensen die nog vuurwerk thuis hadden liggen dat zij niet meer mogen bezitten of gebruiken. Door het vuurwerk vrijwillig af te geven, konden zij dit zonder gevolgen inleveren. De actie komt op een moment dat de regels voor consumentenvuurwerk zijn aangescherpt. Sinds dit jaar geldt voor consumenten een verbod op vuurwerk uit categorie F2.

Leeuwarden en Heerenveen waren deze week de enige locaties in Fryslân waar een dergelijke inzamelactie werd gehouden. Landelijk waren er tientallen momenten waarop vuurwerk kon worden ingeleverd.