Algemeen

Zwanenburg uit Heerenveen koopt voormalige Talpa-locatie in Laren

Door: Rudy Bouma

HEERENVEEN/LAREN – Zwanenburg uit Heerenveen heeft de voormalige Talpa-locatie in Laren aangekocht. De projectontwikkelaar werkt plannen uit om het terrein een nieuwe bestemming te geven en mogelijk te transformeren naar een woonlocatie.

Afbeelding

De aankoop omvat de voormalige kantoren van Talpa Studio’s, de naastgelegen bedrijfshal, een woonboerderij aan de voorzijde en een onderliggende parkeergarage met circa 75 parkeerplaatsen. Talpa verhuisde eerder naar Hilversum.

Zwanenburg is inmiddels in gesprek met de gemeente Laren over de mogelijkheden voor woningbouw. De komende periode worden de eerste ideeën verder uitgewerkt en voorgelegd aan de omgeving.

Van Talpa Studio’s naar woningen
De voormalige Talpa-kantoren bestaan uit vier afzonderlijke gebouwen. Zwanenburg wil deze gebouwen transformeren naar een divers woningbouwprogramma.

Daarmee kan een plek waar jarenlang televisie werd gemaakt, veranderen in een woonlocatie voor een nieuwe groep inwoners van Laren.

“Deze locatie heeft een bijzondere geschiedenis, maar ook een interessante toekomst,” zegt Erik Zwanenburg. “We willen niet zomaar een aantal woningen toevoegen. We kijken juist hoe we de bestaande gebouwen en kwaliteiten van de plek kunnen benutten en daar een passende woonomgeving van kunnen maken.”

Eerste plannen in de maak
De plannen bevinden zich nog in een vroege fase. Zwanenburg heeft inmiddels eerste ideeën voor de nieuwe invulling van het terrein. Die worden de komende periode verder onderzocht en uitgewerkt. Daarbij wordt ook de omgeving verder bij de plannen betrokken.

“De gemeente ziet de locatie als kansrijk voor woningbouw. Dat geeft ons een mooie basis om samen verder te kijken naar wat hier mogelijk is. We hebben zelf inmiddels volop ideeën over hoe de plek een nieuw leven kan krijgen. Die gaan we de komende tijd toetsen bij de gemeente en de omgeving.”

Bijzondere overdracht
De verkoop van het voormalige Talpa-terrein is in goed overleg met John de Mol tot stand gekomen. De Mol is enthousiast over de transformatie die Zwanenburg voor ogen heeft en draagt de locatie met vertrouwen over. “Het is natuurlijk bijzonder om een plek over te nemen waar jarenlang zoveel televisiegeschiedenis is geschreven,” aldus Erik. “Uiteindelijk gaat het hier om de toekomst. We willen een plek maken waar straks weer heel andere verhalen ontstaan.”

De verdere planvorming en gesprekken met de gemeente en omgeving worden de komende periode voortgezet. Een definitief woningbouwplan is nog niet vastgesteld.