Algemeen

Springers Trampolineschool Heerenveen plaatsing NK

Door: Dennis Stoelwinder

HEERENVEEN - Afgelopen zaterdag 17 mei vond de derde en daarmee de laatste plaatsingswedstrijd trampolinespringen regio Noord plaats in Hoogezand. Tijdens deze wedstrijd konden springers uit de tweede en derde divisie zich kwalificeren voor de Nederlandse Kampioenschappen (NK) in juni te Rotterdam Ahoy.

Springers Trampolineschool Heerenveen plaatsing NK
Springers Trampolineschool Heerenveen plaatsing NK Eigen foto

De meeste springers van Trampolineschool Heerenveen (TSH) waren al bijna zeker van een ticket naar het NK maar konden met deze laatste kwalificatie verzegeld worden.

Medailles synchroon

Drie van de vijf synchroonteams van TSH wisten zich te plaatsen voor de finale. Alle drie de teams wisten zich als eerste te plaatsen en deze punten zijn erg belangrijk want die tellen mee voor de kwalificatie van het NK. De zusjes Denise en Fenna Prak behaalden in de tweede divisie senior dames de eerste plaats in zowel de kwalificatie als de finale. Het team behaalde tevens de beste totaalscore over alle kwalificatiewedstrijden heen en werden hiermee winnaar van regio Noord. In de tweede divisie junior meisjes eindigden Vera Krop en Rixt Hoekstra ook op de eerste plek in zowel de voorrondes als de finale. Ondanks het behalen van mooie scores was het aantal net niet genoeg voor een eerste plaats over alle kwalificatiewedstrijden heen en werd het team tweede in de regio. Het team van Ella Welling en Lieke Remmelts wist zich in de voorrondes te plaatsen met een eerste plek en daarmee behaalde het team de beste score in de regio en verdienden daarmee de gouden plak voor regio Noord.

Twee nieuwe teams van TSH die dit seizoen voor het eerst meededen vielen helaas net buiten de prijzen. Het team van zowel Roos Bisschop en Jasmijn van der Heijden en het jongste team, Roos de Vries en Zara Mae van der Veldt werden zevende in de voorrondes. Het team van Roos Bisschop en Jasmijn van der Heijden gingen door naar de finale en werden hier nogmaals zevende.

Medailles individueel

Voor de jongste deelnemer van TSH, Lola Welling, zeven jaar, was het haar derde wedstrijd dit seizoen. Ook ditmaal wist ze zich als eerste te plaatsen voor de kwalificatie. Lola staat bovenaan regio Noord Instap gemengd en heeft daarmee haar ticket voor het NK te Rotterdam Ahoy verzilverd. 

Roos de Vries was opnieuw de sterkste in de categorie derde divisie pupil meisjes en liet 21 concurrenten achter zich. Ook in Assen en Eelde won ze al goud en gaat daarmee vol vertrouwen het NK tegemoet. Nieuwkomer Iris Groen werd in dezelfde divisie negende in de voorrondes en kon net niet door naar de finale. Iris heeft als nieuwkomer dit seizoen mooie prestaties geleverd in een divisie met ijzersterke concurrentie.

Ella Welling eindigde als derde in de kwalificatie derde divisie jeugd meisjes, maar wist het niveau niet te behouden in de finale en werd hier achtste. Nieuwkomer Zara Mae van der Veldt werd zesde in de kwalificatie en wist zich in de finale te verbeteren naar een vijfde plaats. Een indrukwekkende prestatie in slechts haar derde wedstrijd waarmee ze haar ticket voor het NK ook binnen heeft gehaald. In dezelfde divisie viel Lieke Remmelts na een fantastisch seizoen dit keer buiten het podium maar was al zeker van haar ticket naar het NK door uitstekende prestaties in de eerdere plaatsingswedstrijden en daarmee eerste staat in regio Noord. 

In de derde divisie jeugd II meisjes eindigde Roos Bisschop als zesde in de kwalificatie en verzilverde daarmee haar ticket voor het NK. Ze haalde in de finale de vierde plaats en viel daarmee net buiten het podium. Nieuwkomer Babette van Hussel werd in de voorrondes tiende en wist zich helaas niet te plaatsen voor het NK, maar heeft als nieuwkomer mooie oefeningen laten zien. Jasmijn van der Heijden eindigde door een val helaas in de voorrondes op de elfde plek en wist zich helaas niet te plaatsen voor het NK mede vanwege ziekte in de vorige plaatsingswedstrijd.

In de tweede divisie jeugd II meisjes zette Vera Krop zoals iedere keer weer een vlekkeloze oefening neer en pakte overtuigend de eerste plaats. Vera Krop laat het hele seizoen de concurrentie ruimschoots achter zich en is daarmee koploper in regio Noord. Plaatsing voor het NK was voor Vera zeker niet te missen. 

Rixt Hoekstra was weer oppermachtig in de tweede divisie junior meisjes en won goud in de finale. Rixt heeft een prachtige groei gemaakt dit seizoen en laat de concurrentie achter zich waarmee ze op de eerste plaats staat binnen regio Noord en zich geplaatst heeft voor het NK te Rotterdam Ahoy. 

Bij de tweede divisie senior dames behaalde Denise Prak de eerste plaats in de kwalificatie met ijzersterke oefeningen en gaat daarmee vol vertrouwen het NK tegemoet. In de finale wist ze de zilveren plak nog te bemachtigen. Haar zus Fenna Prak eindigde als vijfde maar had in eerdere plaatsingswedstrijden haar ticket voor het NK al binnen.

Vooruitblik

De springers van TSH bereiden zich nu voor op de Nederlands Kampioenschappen in juni te Rotterdam Ahoy. Maar liefst acht springers van TSH hebben zich voor dit kampioenschap geplaatst.