Algemeen

Vogels kiezen bijzondere broedplekken

Door: Dennis Stoelwinder

LUINJEBERD/TIJNJE - Opmerkelijk natuurnieuws vanaf het erf van familie de Glee in Luinjeberd. Voor het tweede jaar op rij heeft een vogel een nest gebouwd op een trekker. 

Vogels kiezen bijzondere broedplekken
Vogels kiezen bijzondere broedplekken Foto: Berend Drent

De kwikstaart koos opnieuw dezelfde rustplek om haar eieren uit te broeden tussen het motorblok en stuurhuis.

“Ik gebruik de trekker één maal in de drie dagen, maar schijnbaar geeft de vogel daar weinig om”. Als ik de trekker start vliegt de vogel weg, maar zodra de trekker weer op zijn plaats staat, gaat hij door met broeden”. Op het moment dat onze fotograaf aanwezig was, was net het eerste ei uitgekomen.

Ook bij zwembad “De Wispel” in Tijnje heeft een vogel een bijzondere broedplek gezocht. In één van de bloembakken bij het zwembad heeft een eend een nest gemaakt. Omdat het zwemseizoen nog niet van start is, kan deze in alle rust zijn eieren uitbroeden. Men is nog aan het kijken hoe het nest afgeschermd kan worden zodra het zwempubliek over een week komt.

Vogels kiezen bijzondere broedplekken
Vogels kiezen bijzondere broedplekken
Vogels kiezen bijzondere broedplekken