Bewoners Nieuwehorne bezorgd over veiligheid na aanvallen op schapen
NIEUWEHORNE - Burgemeester Avine Fokkens noemt de aanvallen op schapen in Nieuwehorne “dramatisch”. Volgens haar zijn dorspbewoners geschrokken en in sommige gevallen zelfs bang.

De gemeente heeft naar aanleiding van de aanvallen een bijeenkomst georganiseerd in het dorp. Zorgen leven namelijk breder dan alleen bij de schapenhouders.
Sommige mensen durven hun hond niet meer uit te laten in het bos en kinderen vinden het spannend om naar school te fietsen, zei Fokkens maandag tegen Omrop Fryslân.
Het is niet bevestigd dat de aanvallen van zondag en maandag door de wolf zijn gedaan, maar sterke vermoedens zijn er wel bij de dierenarts die de dieren heeft onderzocht en bij BIJ12, de organisatie die voor provincies wolvenzaken regelt. Er kwamen dit weekend in totaal meer dan vijftig schapen om.
“Het doet me oprecht veel”, zegt Fokkens. “Ik vind het verschrikkelijk om het verdriet te zien bij de eigenaren, maar ook bij de omwonenden die horen hoe die beesten lijden. Die mensen zeggen: dat gaat door merg en been.”
Burgemeester Fokkens vindt daarom dat de wolf moet worden aangepakt. Maar de wolf heeft (nog) een strikt beschermde status, dus de provincie kan niet ingrijpen, op welke manier dan ook. “Wij weten dat we als provincie beperkt zijn”, zegt gedeputeerde Matthijs de Vries.Hij vindt de aanvallen van zondag en maandag “enorm zorgelijk”, maar het enige dat de provincie concreet kan doen is subsidie geven voor wolfwerende rasters.







