Algemeen

Burgemeester zet jubilarissen brandweer in het zonnetje

Door: Dennis Stoelwinder

HEERENVEEN - Burgemeester Avine Fokkens - Kelder zette vrijdagavond een aantal brandweerlieden in het zonnetje tijdens de jaarlijkse korpsavond van de Heerenveense brandweer. 

Burgemeester zet jubilarissen brandweer in het zonnetje
Burgemeester zet jubilarissen brandweer in het zonnetje Foto: Dennis Stoelwinder

Tijdens deze avond werden ook een drietal diploma’s uitgereikt en namen vier brandweerlieden afscheid van het korps. 

Bijzonder was het jubileum van Paul van der Wal. Hij is 45 jaar bij de brandweer in Heerenveen. Voor zover bekend heeft niemand anders het zo lang volgehouden bij het korps. Nog steeds is Paul brandweerman in hart en nieren. Toch gaat hij op 2 januari 2025 stoppen met het brandweerwerk. 

Anke Terpstra en Arjen Bouwsma kregen de versierselen opgespeld voor 25 jaar brandweerdienst. Olaf Plantinga en Remco Hoekstra zijn 12,5 jaar in dienst. Ook zij werden in het zonnetje gezet door de burgemeester en clusterhoofd Eise Dijkstra. 

Jan Hoekstra, Richard van Dalfsen, Rolie Tromp en Jacob Pot namen afscheid van het korps. 

Paul van der Wal 45 jaar bij de brandweer
Olaf Plantinga 12, 5 jaar bij de brandweer
Remco Hoekstra 12,5 jaar bij de brandweer
Arjen Bouwsma 25 jaar bij de brandweer
Anke Terpstra 25 jaar bij de brandweer