
JOURE - Door het groot onderhoud aan snelweg A7 tussen Joure en Heerenveen is er op omliggende wegen sprake van veel meer verkeer. Ook op de Lange Ekers en Meenscharweg is volgens De Fryske Marren sprake van “forse verkeerstoename”. Hierdoor beschadigen de zijkanten van het asfalt en de bermen.
Om dat in te perken zijn de Lange Ekers en Meenscharweg vanaf vandaag éénrichtingsweg. Het gaat om een tijdelijke maatregel. Dat laat de gemeente op X weten. “Om te voorkomen dat de zijkanten van het asfalt en/of de bermen verder worden belast, stellen het éénrichtingsverkeer in op de Lange Ekers en De Meenscharweg.”
De situatie geldt voor de Lange Ekers vanaf Joure. “Vanaf De Dolten is de Lange Ekers niet meer toegankelijk voor gemotoriseerd verkeer. Verkeer vanaf De Dolten wordt met behulp van borden omgeleid via de Meenscharweg of de A7.”
Het éénrichtingsverkeer op De Meenscharweg geldt vanaf De Dolten richting de Vegelinsweg.







