Algemeen Ingezonden

Noorderlicht in De Deelen, een onvergetelijke ervaring

INGEZONDEN - Gisteravond heb ik, Pieter van Vliet, samen met mijn schoonmoeder het noorderlicht mogen bewonderen in natuurgebied De Deelen, vlakbij Heerenveen.

Afbeelding
Pieter van Vliet

Ik houd de berichten over het noorderlicht al een tijdje in de gaten en wist dat er vanavond een goede kans was om het te zien. Eerder hadden we al afgesproken dat we samen op pad zouden gaan om foto’s te maken als het noorderlicht weer te zien zou zijn. Natuurlijk liet ik haar meteen weten dat het zover was, en ze was direct enthousiast!

Bij eerdere pogingen was het soms raak, soms niet – net als vissen: soms vang je niets, en soms heb je beet. Maar deze keer was het de grootste vangst ooit. Bij aankomst verscheen het noorderlicht vrijwel direct. Eerst zagen we een rode gloed, gevolgd door prachtige groene strepen, allemaal met het blote oog zichtbaar. Het was een ongelooflijk mooie ervaring.

Het spotten van het noorderlicht heeft voor mij een diepe betekenis. Het brengt me rust, midden in de natuur, terwijl iedereen slaapt en niemand iets van me verwacht. Het geeft ruimte om na te denken en mijn gedachten te ordenen. Tijdens mijn laatste poging had ik minder vrolijke gedachten en deed ik een wens bij een vallende ster. Deze keer was het een feest van vreugde en positieve vooruitzichten. Mijn wens is uitgekomen, en ik ben ontzettend dankbaar dat ik dit bijzondere moment met mijn schoonmoeder heb kunnen delen. Dit vergeet ik nooit meer!

Op de bijgevoegde foto’s zie je hoe we samen genieten van dit magische moment.

Door: Pieter van Vliet

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding